€16.65
% €25.70 (35.21% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810045948 P/N: GW96227 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW96227 Sicherungslasttrennschalter 1000V DC 20A 2P Zylindersicherung 10.3x38 2TE"
GEWISS DISCONNECTABLE FUSE HOLDER - 2P 10.3X38 1000V DC 20A - 1 MODULE
GEWISS GW96227
EAN 8011564775534
Description
90 AM Range Modular accessories. The 90 AM range, in addition to auxiliaries common for the all circuit breakers, comprises many modular accessories for the protection, command, programming, measurement and signalling in electrical systems.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anz. Pole | 2P |
|---|---|
| Anzahl TE EN 50022 | 2.0 |
| Bemessungs- spannung | 1000 V DC |
| Bemessungs- strom | 20.0 A |
| Beschreibung | Sicherungstrennschalter |
| Gruppe | xyz |
| Sicherung Größe (mm) | 10,3x38 |
| Typ | Modulare Geräte |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW96227 |
|---|---|
| EAN | 8011564775534 |
| ETIM | EC002705 |
| Weight | 0.11 kg |
| Weight (Package) | 0.11 kg |
Designations
Fuse holder
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















