€56.34
% €86.99 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810045945 P/N: GW96218 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW96218 Sicherungslasttrennschalter 690V AC 100A 1P+N Zylindersicherung 22x58 4TE"
GEWISS DISCONNECTABLE FUSE HOLDER - 1P+N 22X58 690V 100A - 4 MODULES
GEWISS GW96218
EAN 8011564775503
Description
90 AM Range Modular accessories. The 90 AM range, in addition to auxiliaries common for the all circuit breakers, comprises many modular accessories for the protection, command, programming, measurement and signalling in electrical systems.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anz. Pole | 1P+N (N rechts) |
|---|---|
| Anzahl TE EN 50022 | 4.0 |
| Bemessungs- spannung | 690 V AC |
| Bemessungs- strom | 100.0 A |
| Gruppe | xyz |
| Sicherung Größe (mm) | 22x58 |
| Typ | Sicherungstrennschalter |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW96218 |
|---|---|
| EAN | 8011564775503 |
| ETIM | EC002705 |
| Weight | 0.37 kg |
| Weight (Package) | 0.37 kg |
Designations
Fuse holder
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















