€16.96
% €26.18 (35.22% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810044918 P/N: GW72136 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW72136 Zylindrische Sicherung 10.3x38 20A DC"
GEWISS CYLINDRICAL FUSE - GPV-TYPE - 10.3X38 20A - 1000V DC
GEWISS GW72136
EAN 8011564775411
Description
90 AM Range Modular accessories. The 90 AM range, in addition to auxiliaries common for the all circuit breakers, comprises many modular accessories for the protection, command, programming, measurement and signalling in electrical systems.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Abmessungen (mm) | Ø 10,3 x 38 |
|---|---|
| Bemessungs- spannung DC | 1000.0 V |
| Bemessungs- strom | 20.0 A |
| Gruppe | xyz |
| Schalt- vermögen AC | 30.0 kA |
| Schalt- vermögen DC | 30.0 kA |
| Typ | Sicherung |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW72136 |
|---|---|
| EAN | 8011564775411 |
| ETIM | EC002704 |
| Weight | 0.01 kg |
| Weight (Package) | 0.01 kg |
Designations
Fuse
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















