€1.46
% €2.26 (35.4% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810044898 P/N: GW72107 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW72107 Zylindrische Sicherung 10.3x38 10A"
GEWISS CYLINDRICAL FUSE - TYPE GG - 10,3X38 MM 500V 10A
GEWISS GW72107
EAN 8011564062832
Description
90 AM Range Modular accessories. The 90 AM range, in addition to auxiliaries common for the all circuit breakers, comprises many modular accessories for the protection, command, programming, measurement and signalling in electrical systems.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Abmessungen (mm) | Ø 10,3 x 38 |
|---|---|
| Bemessungs- spannung AC | 500.0 V |
| Bemessungs- strom | 10.0 A |
| Gruppe | xyz |
| Schalt- vermögen AC | 120.0 kA |
| Typ | Sicherung |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW72107 |
|---|---|
| EAN | 8011564062832 |
| ETIM | EC002704 |
| Weight | 0.01 kg |
| Weight (Package) | 0.01 kg |
Designations
Fuse
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















