€3,241.44
% €5,004.55 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 3-4 Weeks
Art. No: WST8810049391 P/N: GW68902 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW68902 Steckdosenkombination Inox QMX63 mit 2 IEC3x16A/2 IEC5x16A schaltbar 4 Wasseranschluessen 1/2" IP56"
GEWISS QMC63X - WIRED - DOUBLE SIDE TAKE-OFF - 2 SOCKET OUTLET 2P+E 3 SOCKET OUTLET 3P+N+T 16A
GEWISS GW68902
EAN 8011564287730
Description
68 Q-MC 63X Stainless steel distribution and service pedestals. AISI 316L Class II stainless steel terminals for electricity, water, TV signal, telephone and data distribution. The terminals are distinguished by their design and resistance to mechanical and atmospheric stress. They are suitable for installation in prestigious environments where, in addition to the aesthetic factor, top performance is also required. The range consists of pre-wired and unwired versions, which can be configured as needed.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Gruppe | Mit verriegelbaren Steckdosen und Wasserset |
|---|---|
| Steckdosen 2P+PE 16A | 2.0 |
| Steckdosen 3P+N+PE 16A | 2.0 |
| Typ | Kompakte Behälter aus rostfreiem Stahl |
| Typ Steckdosen | 2 Stedos 2P+E 16 A + 2 Stedos 3P+N+E 16A |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW68902 |
|---|---|
| EAN | 8011564287730 |
| ETIM | EC000379 |
| Weight | 26.65 kg |
| Weight (Package) | 26.65 kg |
Designations
Column
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















