€3,121.20
% €4,818.91 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 3-4 Weeks
Art. No: WST8810049390 P/N: GW68901 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW68901 Steckdosenkombination Inox QMC63 mit 4 IEC3x16A schaltbar mit 4 Wasseranschluessen 1/2" IP56"
GEWISS QMC63X - WIRED - DOUBLE SIDE TAKE-OFF - 4 SOCKET OUTLET 2P+E 16A
GEWISS GW68901
EAN 8011564287723
Description
68 Q-MC 63X Stainless steel distribution and service pedestals. AISI 316L Class II stainless steel terminals for electricity, water, TV signal, telephone and data distribution. The terminals are distinguished by their design and resistance to mechanical and atmospheric stress. They are suitable for installation in prestigious environments where, in addition to the aesthetic factor, top performance is also required. The range consists of pre-wired and unwired versions, which can be configured as needed.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Gruppe | Mit verriegelbaren Steckdosen und Wasserset |
|---|---|
| Steckdosen 2P+PE 16A | 4.0 |
| Typ | Kompakte Behälter aus rostfreiem Stahl |
| Typ Steckdosen | 4 Stedos 2P+E 16A |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW68901 |
|---|---|
| EAN | 8011564287723 |
| ETIM | EC000379 |
| Weight | 24.5 kg |
| Weight (Package) | 24.5 kg |
Designations
Column
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















