€2,286.85
% €3,530.73 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810049378 P/N: GW68851W Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW68851W Steckdosenkombination QMC63 freistehend mit 4 IEC3x16A mit 2 Wasser 1/2" Grau IP56"
GEWISS QMC63B - WIRED - DOUBLE SIDE TAKE-OFF - 4 SOCKET OUTLET 2P+E 16A - IP55 - WHITE
GEWISS GW68851W
EAN 8011564219434
Description
68 Q-MC Pedestals for energy distribution and service in insulating material. The 68 Q-MC range is an innovative energy and services distribution system made of thermoplastic, for environments such as tourist ports, campsites and public spaces (trade fairs, markets, gardens, etc.). It combines an attractive design with complete reliability over time, thanks to its resistance to chemical and atmospheric agents. The range includes both pre-wired and unwired versions, which can be configured as needed, and is available in light blue and white.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Farbe | Weiss |
|---|---|
| Gruppe | Mit verriegelbaren Steckdosen |
| SteckDose 2P+PE 16A | 4 (2 für side) |
| Typ | Kompakte Behälter aus Thermoplast |
| Typ Steckdosen | 4 Stedos 2P+E 16A |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW68851W |
|---|---|
| EAN | 8011564219434 |
| ETIM | EC000379 |
| Weight | 20 kg |
| Weight (Package) | 20 kg |
Designations
Column
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















