€525.93
% €690.20 (23.8% saved)
Available to order, delivery time: 6-8 Weeks
Art. No: WST8810044709 P/N: GW68791 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW68791 Beleuchtungssatz zu Leergehaeuse 16/63 mit FSS Lampe 16W GR10q Notbeleuchtung"
GEWISS QMC16/63/63X - LIGHTING KIT - EMERGENCY - MANTEINED - 16W 230V 50HZ 2G7
GEWISS GW68791
EAN 8011564195820
Description
68 Q-MC 63X Stainless steel distribution and service pedestals. AISI 316L Class II stainless steel terminals for electricity, water, TV signal, telephone and data distribution. The terminals are distinguished by their design and resistance to mechanical and atmospheric stress. They are suitable for installation in prestigious environments where, in addition to the aesthetic factor, top performance is also required. The range consists of pre-wired and unwired versions, which can be configured as needed.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Beleuchtung | Not-Aus Typ M |
|---|---|
| Beschreibung | Bausatz für Beleuchtung |
| Gruppe | Für kompakte Klemmen |
| Lampen- fassung | GR10 |
| Leistung Lampe | 16.0 W |
| Leuchtmittel | FSS |
| Spannung | 230 V - 50 / 60 Hz |
| Typ | Zubehör |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW68791 |
|---|---|
| EAN | 8011564195820 |
| ETIM | EC002838 |
| Weight | 1.33 kg |
| Weight (Package) | 1.33 kg |
Designations
Lighting kit
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















