€131.48
% €172.55 (23.8% saved)
Available to order, delivery time: 6-8 Weeks
Art. No: WST8810044685 P/N: GW68751 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW68751 Beleuchtungssatz zu Leergehaeuse 125/200 mit FSD Lampe 11W G23"
GEWISS QMC125-200 - LIGHTING KIT - ORDINARY - FSD 11W 230V 50HZ G23
GEWISS GW68751
EAN 8011564127005
Description
68 Q-MC Pedestals for energy distribution and service in insulating material. The 68 Q-MC range is an innovative energy and services distribution system made of thermoplastic, for environments such as tourist ports, campsites and public spaces (trade fairs, markets, gardens, etc.). It combines an attractive design with complete reliability over time, thanks to its resistance to chemical and atmospheric agents. The range includes both pre-wired and unwired versions, which can be configured as needed, and is available in light blue and white.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Abmessungen BxH (mm) | 371x74 |
|---|---|
| Beleuchtung | Normal |
| Beschreibung | Bausatz für Beleuchtung |
| Gruppe | Für Standard- und Hochleistungsklemmen |
| Lampen- fassung | G23 |
| Leistung Lampe | 11.0 W |
| Leuchtmittel | TC-L |
| Spannung | 230 V - 50 Hz |
| Typ | Zubehör |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW68751 |
|---|---|
| EAN | 8011564127005 |
| ETIM | EC002838 |
| Weight | 1.55 kg |
| Weight (Package) | 1.55 kg |
Designations
Lighting kit
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















