€0.21
% €0.51 (58.82% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810042720 P/N: GW50430 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW50430 Kabeldurchfuehrungen fuer Rohre 25 Bohrung 29 RAL7035 IP55"
GEWISS FLEXIBLE POLYMER CABLE GLAND - MOUNTING HOLE Ø 29 - FOR EXTERNAL CONDUITS MAX 25MM - GREY RAL 7035
GEWISS GW50430
EAN 8011564014367
Description
44 CE Range Technopolymer surface-mounting watertight junction boxes. The 44 CE junction boxes range consists of 3 families made of different technopolymers (two of which are Halogen Free) and available in 11 sizes with an ordinary or high-capacity base, high or low lids, blank or transparent lids, smooth walls or with quick-entry cable glands.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Electrocod | 36A |
|---|---|
| Gruppe | Kunststoff |
| Material | Flexibles Polymer |
| Typ | Kabelverschraubungen |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW50430 |
|---|---|
| EAN | 8011564014367 |
| ETIM | EC000879 |
| Weight | 0.01 kg |
| Weight (Package) | 0.01 kg |
Designations
Cable gland
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















