€2.62
% €4.05 (35.31% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810042411 P/N: GW44601 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW44601 Abzweigklemmen 12polig 2.5qmm teilbar schwarz"
GEWISS POLYMER MODULAR TERMINAL BLOCK - MAX.SECTION FLEX.CABLE 2,5MM² - 12 POLES
GEWISS GW44601
EAN 8011564017672
Description
GW FIT Range Accessories for electrical installation. Complete system comprising cable glands, plastic and metal fixings, couplings for rigid conduits and sheaths, cable ties for external and junction and connection terminal blocks. The depth of the range and breadth of the offers of each family makes GEWISS the specialist and ideal partner when implementing any type of system, from residential to commercial and industrial sector.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Außenabmessungen BxHxT (mm) | 95x15x16 |
|---|---|
| Befestigung | Mit Schrauben |
| Belastung max. | 24.0 A |
| Beschreibung | Modulare Reihenklemmen |
| Gruppe | xyz |
| Max. Querschnitt flexible Leitung | 2,5 mm² |
| Min. Querschnitt flexible Leitung | 0,75 mm² |
| Typ | Klemmen |
| Ø Bohrung | 2.9 mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW44601 |
|---|---|
| EAN | 8011564017672 |
| ETIM | EC001284 |
| Weight | 0.02 kg |
| Weight (Package) | 0.02 kg |
Designations
Terminal block
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















