€14.34
% €22.13 (35.2% saved)
Available to order, delivery time: 6-8 Weeks
Art. No: WST8810042011 P/N: GW35905AY Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW35905AY Abdeckrahmen Dahlia 5 fach Farbe Cremeweiss"
GEWISS DAHLIA PLATE - IN TECHNOPOLYMER - 5 GANG HORIZONTAL/VERTICAL - IVORY
GEWISS GW35905AY
EAN 8011564857254
Description
DAHLIA - Domestic range Plates. A wide choice of plates, realized in technopolymer in seven colors with glossy finish: white, ivory, hemp, cream, light grey, dark grey, anthracite grey. Plates available in different modularities, from 1 to 5 gang, installable indifferently in horizontal or in vertical position.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Glühdrahtprüfung | 650 °C |
|---|---|
| Gruppe | Abdeckrahmen |
| Kugeldruckprüfung | 70 °C |
| Material | Technopolymer |
| Typ | Abdeckrahmen |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW35905AY |
|---|---|
| EAN | 8011564857254 |
| ETIM | EC000007 |
| Weight | 0.06 kg |
| Weight (Package) | 0.08 kg |
Designations
Plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















