€5.97
% €13.45 (55.61% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810041708 P/N: GW27627 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW27627 System Geraetetraeger mit Halterung 8M fuer Mini-und Kabelkanaele RAL9010"
GEWISS SELF-SUPPORTING DEVICE BOX FOR SYSTEM DEVICE - SKIRT AND FRAMNE TRUNKING - 8 GANG - SYSTEM RANGE - WHITE RAL 9010
GEWISS GW27627
EAN 8011564069596
Description
NP 40 Range Mini trunking systems. PVC mini trunking that may be integrated with trunking used for skirting and framing. Highly convenient assembly thanks to press-on components._x000D_ • Universal device-holding boxes dedicated to the System range._x000D_ • High lid stability thanks to the elasticity of the sealing profile._x000D_ • Universal pliers for quick cutting of all mini trunking.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzugsdrehmoment schrauben | 0.8 N/m |
|---|---|
| Deckelschrauben | Steel korrosionsfest |
| Einsatz im Temperaturbereich | -5 +60 °C |
| Electrocod | 0212 |
| Farbe | Weiss ähnlich RAL 9010 |
| Glühdrahtprüfung | 650.0 °C |
| Gruppe | Leer |
| Isolations- klasse | II |
| Kugeldruckprüfung | 70 °C |
| Norm | EN 50085-2-1 |
| Schlagfestigkeit | IK07 |
| Schutzart | IP40 |
| Typ | Gehäuse |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW27627 |
|---|---|
| EAN | 8011564069596 |
| ETIM | EC000080 |
| Weight | 0.16 kg |
| Weight (Package) | 0.16 kg |
Designations
Box
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















