€4.50
% €6.95 (35.25% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810041627 P/N: GW24406 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW24406 Unterputzdose rechteckig fuer 6 Einsaetze"
GEWISS HIGH-CAPACITY BOX FOR MODULAR DOMESTIC RANGES - BIG BOX - 6 GANG - 194X90X50
GEWISS GW24406
EAN 8011564444546
Description
24 SC Range Flush-mounting, surface-mounting and underfloor boxes. Wide range of surface-mounting and flush-mounting boxes for domestic ranges with high mechanical robustness and accessories supplied: dividers, junction elements, mortarguard shield, etc. Completing the range, the distribution outlet boxes for floor-mounting installations can be personalised in terms of capacity, external design finish, and internal fittings (they take both System range components and DIN rail devices).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Außenabmessungen BxHxT (mm) | 194x90x50 |
|---|---|
| Befestigungsabstand Halterungen | 100.0 mm |
| Beschreibung | 6-7 Einsätze |
| Gruppe | Dosen |
| Typ | Für Mauerwerk |
| Vorgerüstete Kammern | 6.0 |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW24406 |
|---|---|
| EAN | 8011564444546 |
| ETIM | EC002601 |
| Weight | 0.09 kg |
| Weight (Package) | 0.09 kg |
Designations
Box
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















