€3.12
% €4.82 (35.27% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810041623 P/N: GW24403PM Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW24403PM Hohlwanddose rechteckig fuer 3 Einsaetze"
GEWISS GREEN WALL - HIGH CAPACITY RECTANGULAR BOX - 3 GANG - DIMENSIONS 110x73x50 - HALOGEN FREE
GEWISS GW24403PM
EAN 8011564801912
Description
Green Wall range Flush-mounting system for plasterboard walls. The most complete system of containers for lightweight and plasterboard walls; GEWISS patented solutions. Made with halogen-free technopolymer and GWT 850°C. The range include: enclosures and distribution boards up to 72 M; 48 PT DIN GREENWALL range junction boxes with integrated DIN rail on the back plate, compliant with CEI 23-49, ideal for the pre-arrangement and installation of domotic devices; boxes for wiring devices and boxes for interlocked switched socket-outlets.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Außenabmessungen BxHxT (mm) | 110x73x50 |
|---|---|
| Befestigungsabstand Halterungen | 83.5 mm |
| Beschreibung | 3 Einsätze |
| Gruppe | xyz |
| Typ | Für Gipskartonwände |
| Vorgerüstete Kammern | 2.0 |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW24403PM |
|---|---|
| EAN | 8011564801912 |
| ETIM | EC002601 |
| Weight | 0.05 kg |
| Weight (Package) | 0.05 kg |
Designations
Box
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















