€0.94
% €1.45 (35.17% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810041605 P/N: GW24232 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW24232 Unterputzdose rund mit Tunnelstutzen"
GEWISS ROUND MODULAR FLUSH-MOUNTING BOX - HALOGEN FREE - DIAMETER 60x42
GEWISS GW24232
EAN 8011564072312
Description
24 SC Range Flush-mounting, surface-mounting and underfloor boxes. Wide range of surface-mounting and flush-mounting boxes for domestic ranges with high mechanical robustness and accessories supplied: dividers, junction elements, mortarguard shield, etc. Completing the range, the distribution outlet boxes for floor-mounting installations can be personalised in terms of capacity, external design finish, and internal fittings (they take both System range components and DIN rail devices).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Abmessungen (mm) | Ø60x42 |
|---|---|
| Befestigungsabstand Halterungen | 60.0 mm |
| Beschreibung | Rund modular |
| Gruppe | Dosen |
| Typ | Für Mauerwerk |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW24232 |
|---|---|
| EAN | 8011564072312 |
| ETIM | EC002601 |
| Weight | 0.01 kg |
| Weight (Package) | 0.01 kg |
Designations
Box
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















