€2.82
% €4.36 (35.32% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810041585 P/N: GW24206 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW24206 Unterputzdose 6 Einsaetze (3+3 uebereinander)"
GEWISS RECTANGULAR BOXES - 6 GANG (3+3)- WITH METAL FIXING INSERTS - 108x124x50
GEWISS GW24206
EAN 8011564016637
Description
24 SC Range Flush-mounting, surface-mounting and underfloor boxes. Wide range of surface-mounting and flush-mounting boxes for domestic ranges with high mechanical robustness and accessories supplied: dividers, junction elements, mortarguard shield, etc. Completing the range, the distribution outlet boxes for floor-mounting installations can be personalised in terms of capacity, external design finish, and internal fittings (they take both System range components and DIN rail devices).
Documents & Downloads
Product Attributes
| Außenabmessungen BxHxT (mm) | 108x124x50 |
|---|---|
| Befestigungsabstand Halterungen | 83.5 mm |
| Beschreibung | 6 Einsätze (3+3) |
| Gruppe | Dosen |
| Typ | Für Mauerwerk |
| Vorgerüstete Kammern | 1 |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW24206 |
|---|---|
| EAN | 8011564016637 |
| ETIM | EC002601 |
| Weight | 0.05 kg |
| Weight (Package) | 0.05 kg |
Designations
Box
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















