€221.21
% €341.53 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810041383 P/N: GW21853 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW21853 System Thermostat UP mit Drehregler fuer Fancoil 1 Wechsler 3M 230V 8A Schwarz"
GEWISS SUMMER/WINTER ELECTRONIC THERMOSTAT FOR FAN-COIL - 3 SPEED - 230V 50/60Hz - 3 MODULES - SYSTEM BLACK
GEWISS GW21853
EAN 8011564129597
Description
SYSTEM BLACK - Domestic range Modular devices. The System modular devices allow the creation of infinite combinations of devices and plates, through a complete range that covers all design, functional and installation needs. Colours and finishes: satin black, elegant and classy. Ideal for flush-mounted solutions (for rectangular or square boxes), surface-mounted solutions and special applications. The range includes control units, socket-outlets, breakers, indicators, connectors and devices for the control, safety and comfort of your home.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anz. SYSTEM Module | 3.0 |
|---|---|
| Ausgang Lüfter | Jalousieschalter 1P |
| Ausgang Magnetventil | Relais S/Ö |
| Ausgangs- kontakt | 5A (AC1) / 2A (AC15) |
| Beschreibung | Fan-Coil Thermostat |
| Einstell- bereich | +5° C / +30° C |
| Farbe | Schwarz |
| Gruppe | Temperaturkontrolle |
| Typ | Comfort |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW21853 |
|---|---|
| EAN | 8011564129597 |
| ETIM | EC010927 |
| Weight | 0.25 kg |
| Weight (Package) | 0.25 kg |
Designations
Thermostat
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















