€43.24
% €66.76 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810041370 P/N: GW21803 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW21803 System Drehdimmer fuer ohmsche/induktive Lasten 1M 100-900W Schwarz"
GEWISS ELECTRONIC, ROTATING REGULATOR - FOR RESISTIVE/INDUCTIVE LOADS - ROTARY - 1 MODULE - SYSTEM BLACK
GEWISS GW21803
EAN 8011564129344
Description
SYSTEM BLACK - Domestic range Modular devices. The System modular devices allow the creation of infinite combinations of devices and plates, through a complete range that covers all design, functional and installation needs. Colours and finishes: satin black, elegant and classy. Ideal for flush-mounted solutions (for rectangular or square boxes), surface-mounted solutions and special applications. The range includes control units, socket-outlets, breakers, indicators, connectors and devices for the control, safety and comfort of your home.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anz. SYSTEM Module | 1 |
|---|---|
| Betätigung | Drehgriff |
| Farbe | Schwarz |
| Gruppe | Dimmer |
| Induktivlast 230V AC | 40-300 VA |
| Ohmsche Last 230V AC | 100-900 W |
| Typ | Steuergeräte |
| Versorgungs- spannung | 230V - 50 / 60 Hz |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW21803 |
|---|---|
| EAN | 8011564129344 |
| ETIM | EC000025 |
| Weight | 0.03 kg |
| Weight (Package) | 0.03 kg |
Designations
Dimmer
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















