€0.55
% €0.86 (36.05% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810041247 P/N: GW20911 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW20911 Sicherung 5X20 2.5A 250V"
GEWISS MINIATURE FUSE 250V - 5X20 2,5A - PLAYBUS
GEWISS GW20911
EAN 8011564026087
Description
SYSTEM WHITE - Domestic range White modular devices. The System modular devices make it possible to create infinite combination between devices and plates, thanks to a complete range that is able to satisfy all design, functional and installation requirements. Colour and finiture: glossy white, bright and versatile. Ideal for flush-mounting solutions (for rectangular or square boxes), surface-mounting solutions, and for special applications. The range includes commands, socket- outlets, protection, indicators, connectors and devices for the control, safety and comfort of your home.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Abmessungen (mm) | Ø 5 x 20 |
|---|---|
| Bemessungs- spannung | 250V ac |
| Bemessungsstrom (A) | 2.5 |
| Beschreibung | Sicherung |
| Gruppe | Sicherung |
| Typ | Zubehör |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW20911 |
|---|---|
| EAN | 8011564026087 |
| ETIM | EC002704 |
| Weight | 0.00093 kg |
| Weight (Package) | 0.00093 kg |
Designations
Fuse
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















