€40.70
% €62.83 (35.22% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810041236 P/N: GW20835 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW20835 System Anti Black-Out Leuchte 1M 230V Weiss"
GEWISS ANTI BLACK-OUT LAMP - 230V 50/60 Hz - 1 MODULE - SYSTEM - WHITE
GEWISS GW20835
EAN 8011564747579
Description
SYSTEM WHITE - Domestic range White modular devices. The System modular devices make it possible to create infinite combination between devices and plates, thanks to a complete range that is able to satisfy all design, functional and installation requirements. Colour and finiture: glossy white, bright and versatile. Ideal for flush-mounting solutions (for rectangular or square boxes), surface-mounting solutions, and for special applications. The range includes commands, socket- outlets, protection, indicators, connectors and devices for the control, safety and comfort of your home.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anz. SYSTEM Module | 1 |
|---|---|
| Batterien Typ | Ni-Mh |
| Beschreibung | Anti-Blackout-Leuchte |
| Farbe | Weiss |
| Gruppe | Notbeleuchtung |
| Leuchtmittel | Weisse LED |
| Min. Notlicht- dauer | 1.0 std |
| Typ | Signalisierung |
| Versorgungs- spannung | 230 V ac - 50/60 Hz |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW20835 |
|---|---|
| EAN | 8011564747579 |
| ETIM | EC001957 |
| Weight | 0.04 kg |
| Weight (Package) | 0.04 kg |
Designations
Lamp
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















