€36.92
% €57.00 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810041226 P/N: GW20803 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW20803 System Drehdimmer fuer ohmsche/induktive Lasten 1M 100-900W Weiss"
GEWISS ELECTRONIC, ROTATING REGULATOR - FOR RESISTIVE/INDUCTIVE LOADS - ROTARY - 1 MODULE - SYSTEM WHITE
GEWISS GW20803
EAN 8011564001190
Description
SYSTEM WHITE - Domestic range White modular devices. The System modular devices make it possible to create infinite combination between devices and plates, thanks to a complete range that is able to satisfy all design, functional and installation requirements. Colour and finiture: glossy white, bright and versatile. Ideal for flush-mounting solutions (for rectangular or square boxes), surface-mounting solutions, and for special applications. The range includes commands, socket- outlets, protection, indicators, connectors and devices for the control, safety and comfort of your home.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anz. SYSTEM Module | 1 |
|---|---|
| Betätigung | Drehgriff |
| Farbe | Weiss |
| Gruppe | Dimmer |
| Induktivlast 230V AC | 40-300 VA |
| Ohmsche Last 230V AC | 100-900 W |
| Typ | Steuergeräte |
| Versorgungs- spannung | 230V - 50 / 60 Hz |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW20803 |
|---|---|
| EAN | 8011564001190 |
| ETIM | EC000025 |
| Weight | 0.04 kg |
| Weight (Package) | 0.04 kg |
Designations
Dimmer
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















