€1.35
% €2.08 (35.1% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810041058 P/N: GW20056 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW20056 System Blindabdeckung 1M Weiss"
GEWISS BLANKING MODULE - 1 GANG - 1 MODULE - SYSTEM WHITE
GEWISS GW20056
EAN 8011564001213
Description
SYSTEM WHITE - Domestic range White modular devices. The System modular devices make it possible to create infinite combination between devices and plates, thanks to a complete range that is able to satisfy all design, functional and installation requirements. Colour and finiture: glossy white, bright and versatile. Ideal for flush-mounting solutions (for rectangular or square boxes), surface-mounting solutions, and for special applications. The range includes commands, socket- outlets, protection, indicators, connectors and devices for the control, safety and comfort of your home.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anz. SYSTEM Module | 1 |
|---|---|
| Beschreibung | 1 Einsatz |
| Electrocod | 0100 |
| Farbe | Weiss |
| Glühdrahtprüfung | 850.0 °C |
| Gruppe | Blindabdeckungen |
| Kugeldruckprüfung | 125 °C |
| Material | Technopolymer |
| Norm | EN 60669-1 |
| Typ | Steuergeräte |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW20056 |
|---|---|
| EAN | 8011564001213 |
| ETIM | EC000029 |
| Weight | 0.01 kg |
| Weight (Package) | 0.01 kg |
Designations
Blanking module
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















