€84.78
% €130.90 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810041027 P/N: GW16903CB Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW16903CB Abdeckrahmen ICE 3M Weiss"
GEWISS ICE PLATE - IN GLASS - 3 MODULES - WHITE - CHORUSMART
GEWISS GW16903CB
EAN 8011564777415
Description
CHORUSMART - Domestic range ICE plates. ICE glass plates meet the most sophisticated technological and aesthetic needs and represent a new frontier for lighting devices. Available in four different colours (white, natural beige, black and titanium), ICE can accommodate all modular devices in the ChoruSmart range. Commands, systems for energy off-take, protection and signalling, comfort, climate control and technical alarms: ICE can meet the needs of any environment.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Beschreibung | 3 Einsätze |
|---|---|
| Electrocod | 0110 |
| Farbe | Weiss |
| Für Halterungen Art-Nr | GW16803, GW16803N |
| Glühdrahtprüfung | 650 °C |
| Gruppe | Abdeckrahmen |
| Kugeldruckprüfung | 70 °C |
| Material | Glas |
| Norm | EN 60669-1 |
| Oberfläche | Glänzend |
| Typ | Rahmen italienischer Standard |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW16903CB |
|---|---|
| EAN | 8011564777415 |
| ETIM | EC000007 |
| Weight | 0.08 kg |
| Weight (Package) | 0.08 kg |
Designations
Plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















