€6.13
% €9.46 (35.2% saved)
Available to order, delivery time: 4-6 Bussines days
Art. No: WST8810040821 P/N: GW16106TB Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW16106TB Abdeckrahmen ONE 6M Milchweiss"
GEWISS ONE PLATE - IN TECHNOPOLYMER - 6 MODULES - WHITE - CHORUSMART
GEWISS GW16106TB
EAN 8011564271142
Description
CHORUSMART - Domestic range ONE plates. An informal appearance and classic shapes: the ONE line of plates in the ChoruSmart system is dedicated to all those who desire a home interior finished with a minimal simplicity. ONE’s restrained and discreet design enhances any environment, bringing harmony and aesthetic coherence to all rooms. Available in a wide variety of colour tones, ONE can be fitted in any shade to leave room for the imagination.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Beschreibung | 6 Einsätze |
|---|---|
| Electrocod | 0110 |
| Farbe | Weiss |
| Für Halterungen Art-Nr | GW16806 |
| Glühdrahtprüfung | 650 °C |
| Gruppe | Abdeckrahmen |
| Kugeldruckprüfung | 70 °C |
| Material | Technopolymer |
| Norm | EN 60669-1 |
| Oberfläche | Glänzend |
| Typ | Rahmen italienischer Standard |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW16106TB |
|---|---|
| EAN | 8011564271142 |
| ETIM | EC000007 |
| Weight | 0.03 kg |
| Weight (Package) | 0.03 kg |
Designations
Plate
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















