€328.35
% €506.94 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 6-8 Weeks
Art. No: WST8810040778 P/N: GW14712 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW14712 Gasmelder fuer Methan 1 Wechsler 2M 12VAC/DC Titan"
GEWISS METHANE GAS DETECTOR - 12V ac/dc - 2 MODULES – TITANIUM - CHORUSMART
GEWISS GW14712
EAN 8011564268739
Description
CHORUSMART - Domestic range Glossy titanium modular devices. The ChoruSmart modular devices make it possible to create infinite combination between devices and plates, thanks to a complete range that is able to satisfy all design, functional and installation requirements. Available in glossy painted titanium, innovative and trendy, they include rocker button keys with ½, 1 and 2 modules to optimise space, and axial keys in EVO or SMART version for advanced functions. The front attachment system facilitates assembly and release without removing the support.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ansprech- schwelle | 9% LIE |
|---|---|
| Anzahl Module | 2.0 |
| Ausgangs- kontakt | 1S/Ö 10A(NA)/3A(NC)250V ac |
| Beschreibung | Methangassensor |
| Farbe | Glänzend Titan |
| Gruppe | GAS-Detektoren |
| Material | Technopolymer |
| Typ | Sicherheit |
| Versorgungs- spannung | 12V ac/dc |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW14712 |
|---|---|
| EAN | 8011564268739 |
| ETIM | EC002455 |
| Weight | 0.06 kg |
| Weight (Package) | 0.06 kg |
Designations
Detector
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















