€5.43
% €8.39 (35.28% saved)
Available to order, delivery time: 3-4 Months
Art. No: WST8810040514 P/N: GW12544 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW12544 Austauschbare Taste 22x22 Klingel Schwarz"
GEWISS INTERCHANGEABLE BUTTON KEY - 22X22mm - BELL - SATIN BLACK - CHORUSMART
GEWISS GW12544
EAN 8011564266865
Description
CHORUSMART - Domestic range Black modular devices. The ChoruSmart modular devices make it possible to create infinite combination between devices and plates, thanks to a complete range that is able to satisfy all design, functional and installation requirements. Available in satin black, elegant and classy, they include rocker button keys with ½, 1 and 2 modules to optimise space, and axial keys in EVO or SMART version for advanced functions. The front attachment system facilitates assembly and release without removing the support.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Farbe | Satin Schwarz |
|---|---|
| Glühdrahtprüfung | 850.0 °C |
| Gruppe | Zubehör für Wippsteuerungen |
| Kugeldruckprüfung | 125 °C |
| Material | Technopolymer |
| Norm | EN 60669-1 |
| Typ | Steuergeräte |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW12544 |
|---|---|
| EAN | 8011564266865 |
| ETIM | EC000011 |
| Weight | 0.0019 kg |
| Weight (Package) | 0.0019 kg |
Designations
Button key
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















