€223.52
% €345.10 (35.23% saved)
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810040508 P/N: GW12489 Manufacturer: GEWISS
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "GEWISS GW12489 Chorus FI/LS-Schalter C16/0.03A Typ A 230V 3KA 1P+N 2M Schwarz"
GEWISS RESIDUAL CURRENT BREAKER WITH OVERCURRENT PROTECTION - C CHARACTERISTIC - CLASS A - 1P+N 16A 230Vac 30mA - 2 MODULES - SATIN BLACK - CHORUSMART
GEWISS GW12489
EAN 8011564267916
Description
90 AM Range Modular accessories. The 90 AM range, in addition to auxiliaries common for the all circuit breakers, comprises many modular accessories for the protection, command, programming, measurement and signalling in electrical systems.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl Module | 2.0 |
|---|---|
| Bemessungsstrom (A) | 16.0 |
| Beschreibung | Zweipolig (1P+N) |
| Farbe | Satin Schwarz |
| Gruppe | Schutzgeräte |
| Idn | 30.0 mA |
| Material | Technopolymer |
| Schalt- vermogen | 3.0 kA |
| Typ | Sicherheit |
Technical data
| P/N (Part Number) | GW12489 |
|---|---|
| EAN | 8011564267916 |
| ETIM | EC000905 |
| Weight | 0.12 kg |
| Weight (Package) | 0.12 kg |
Designations
RCBO
Login
No reviews found. Share your insights with others.

















