34,15 €
% 51,77 € (34.04% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 7-10 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810027716 P/N: PKF16M434 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric PKF16M434 BASE AEREA 16A 3PT 380-415V IP44 TOR"
Schneider Electric CEE Coupling Screw Terminals, 16A, 3p+E, 380-415 V AC, IP44
Schneider Electric PKF16M434
EAN 3303432032661
Descrizione
Deze Pratika industriële verloopaansluiting met schroefaansluiting is recht. Hij heeft 3P+E-polen, een nominale stroom van 16A en een bedrijfsspanning van 380 VAC tot 415 VAC. De afmetingen van de basisplaat zijn (B) 88mm x (H) 88mm. De beschermingsgraad is IP44 en IK08. De brandwerendheid is 850°C. De kabelingangen zijn voor flexibele of stijve kabels. De maat van de kabelingangen in 16A is 8mm tot 15mm voor kabels van 1mm² tot 4mm². De kleur van de contactdoos is lichtgrijs (RAL 7035) met rode gemakkelijke identificatie van de werkende spanning. De frequentie is 50Hz of 60Hz. De klokpositie van het contact is 6u.
Documenti e download
Attributi del prodotto
| IEC-Stromstärke | 16A |
|---|---|
| Stromstärke nach UL/CSA (wenn UL-Ausführung gewünscht) | -A |
| Polzahl | 3 |
| Spannung nach EN 60309-2 | 380-415 V (50+60 Hz) rot |
| Uhrzeit-Stellung | 6h |
| Kennfarbe | rot |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Schutzart (IP) | IP44 |
| Anschlusstechnik | Schraubklemme |
| Steckrichtung | gerade |
| Kabeleinführung | sonstige |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Kontaktmaterial | |
| Oberflächenbehandlung Kontakte | |
| Militärausführung |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | PKF16M434 |
|---|---|
| EAN | 3303432032661 |
| ETIM | EC001320 |
| SCIP | 89350e0d-a4ac-4516-bf86-fdaed8a227fc |
| ECLASS | eClass_10_AKE313016 |
| Peso | 0.17 kg |
| Peso (pacco) | 0.17 kg |
Designazioni
Angle Coupling Angle Coupling Socket CEE Angle Coupling CEE Angle Coupling Socket CEE Connector CEE Container Coupling CEE Container Coupling Socket CEE Coupling CEE Coupling Socket CEE Low Voltage Coupling CEE Low Voltage Coupling Socket CEE Pendant Coupling CEE Pendant Coupling Socket CEE Plug Device CEE Type Connector CEE Type Plug Device CEE form Angle Coupling CEE form Angle Coupling Socket CEE form Connector CEE form Container Coupling CEE form Container Coupling Socket CEE form Coupling CEE form Coupling Socket CEE form Low Voltage Coupling CEE form Low Voltage Coupling Socket CEE form Pendant Coupling CEE form Pendant Coupling Socket CEE form Plug Device CEE norm Angle Coupling CEE norm Angle Coupling Socket CEE norm Connector CEE norm Container Coupling CEE norm Container Coupling Socket CEE norm Coupling CEE norm Coupling Socket CEE norm Low Voltage CEE norm Low Voltage Coupling CEE norm Low Voltage Coupling Socket CEE norm Pendant Coupling CEE norm Pendant Coupling Socket CEE norm Plug Device Cekon Angle Coupling Cekon Angle Coupling Socket Cekon Connector Cekon Container Coupling Cekon Container Coupling Socket Cekon Coupling Cekon Coupling Socket Cekon Low Voltage Coupling Cekon Low Voltage Coupling Socket Cekon Pendant Coupling Cekon Pendant Coupling Socket Cekon Plug Device Container Coupling Container Coupling Socket Coupling Coupling Socket ICEE Connector ICEE Plug Device Low Voltage Coupling Low Voltage Coupling Socket Pendant Coupling Pendant Coupling Socket Power Connector Power Plug Device Three-Phase Connector Three-Phase Plug Device
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.





















