3.775,44 €
Ordinabile ora, tempo di consegna: 7-10 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810013282 P/N: C1647A160 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric C1647A160 Sganciatore MicroLogic Vigi 7.2E AL, ComPacT NSX 160/250, 4P, protezioni di base, allarme differenziale, misuratore di energia, 160A"
Schneider Electric Sganciatore MicroLogic Vigi 7.2E AL, ComPacT NSX 160/250, 4P, protezioni di base, allarme differenziale, misuratore di energia, 160A
Schneider Electric C1647A160
EAN 3606481994028
Descrizione
This electronic 4d trip unit MicroLogic 7.2 E AL (Energy) is a 4-pole 4d trip device used in ComPacT NSX 160/250 circuit breakers. With a rated power of 160 A, this electronic trip unit is the best choice for all standard and special applications. It features an adjustable long-term protection against overload. It also offers an adjustable short-delay short-circuit protection and instantaneous short-circuit protection. MicroLogic 7.2 E AL provides a differential current alarm without tripping, which is available at the terminal block. MicroLogic 7.2 E AL indicates overloads with alarm LEDs. The green Ready LED flashes when the circuit breaker is ready to trip. MicroLogic 7.2 E AL is equipped with a display module that enables energy measurements and allows fine adjustments. This product is part of our EcoStruxure Power architecture when combined with the basic PowerTag NSX switch and ComPacT NSX.
Documenti e download
Attributi del prodotto
| Ausführung des Motorschutzes | elektronischer Auslöser |
|---|---|
| Polzahl | 4 |
| Bemessungsdauerstrom Iu | 160A |
| Bemessungsschaltstrom | 160A |
| Überlastauslöser Stromeinstellung | 63A |
| Kurzschlussauslöserfunktion | verzögert |
| Stromeinstellung verzögerter Kurzschlussauslöser | 94.5A |
| Stromeinstellung unverzögerter Kurzschlussauslöser | 240A |
| Mit Erdschlussschutzfunktion | |
| Externe Stromversorgung erforderlich | 1 |
| Spannungsart der Versorgungsspannung | DC |
| Versorgungsspannung AC 50 Hz | -V |
| Versorgungsspannung AC 60 Hz | -V |
| Versorgungsspannung DC | 24V |
| Anzahl der Hilfskontakte als Öffner | 0 |
| Anzahl der Hilfskontakte als Schließer | 0 |
| Anzahl der Hilfskontakte als Wechsler | 0 |
| Spannungsart der Betriebsspannung | AC |
| Betriebsspannung AC 50 Hz | 440V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | 440V |
| Betriebsspannung DC | -V |
| Breite | 139.7mm |
| Höhe | 96.9mm |
| Tiefe | 90.3mm |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | C1647A160 |
|---|---|
| EAN | 3606481994028 |
| ETIM | EC000617 |
| SCIP | 30a1d9f8-4e01-4af5-9e39-37da28e21fa3 |
| ECLASS | eClass_10_AKF008013 |
| Peso | 0.79 kg |
| Peso (pacco) | 0.79 kg |
Designazioni
160 A 4 poli C1647A160 Compact NSX MicroLogic 7.2 interruttore
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.
































