348,75 €
% 596,19 € (41.5% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 4-6 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810008950 P/N: A9N18478 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric A9N18478 Magnetotérmico, Acti9 C120H, 4P, 63 A, C curva, 15000 A (IEC 60898-1), 15 kA (IEC 60947-2)"
Schneider Electric Circuit Breaker C120H, 4P, 63A, C Characteristic, 15kA
Schneider Electric A9N18478
EAN 3606480380495
Descrizione
Circuit breaker Acti 9 iDPN, 6kA (IEC/EN 60898-1). 3-pole, rated current 16A, D-characteristic, 3 module units, operating voltage (Ue) 400V AC, insulation voltage (Ui) 440V AC. Protection against short-circuit and overload in electrical systems where the neutral conductor is switched together. The very compact design allows for high packing density in the switchboard. Technology of the trip unit- thermomagnetic. Can be combined with RCD blocks. Additional add-on modules (optional)- indication of switch position, fault tripping, shunt trip, under voltage release, over voltage release. Colour shade RAL 9003. The iDPN circuit breaker meets the following standards- IEC/EN 60898-1.
Documenti e download
Attributi del prodotto
| Einbautiefe | 44mm |
|---|---|
| Auslösecharakteristik | C |
| Polzahl (gesamt) | 4 |
| Anzahl der abgesicherten Pole | 4 |
| Bemessungsstrom | 63A |
| Bemessungsspannung | 400V |
| Bemessungsisolationsspannung Ui | 500V |
| Bemessungsstoßspannungsfestigkeit Uimp | 6kV |
| Bemessungsschaltvermögen Icn nach EN 60898 bei 230 V | 15kA |
| Spannungsart | AC |
| Bemessungsschaltvermögen Icn nach EN 60898 bei 400 V | 15kA |
| Bemessungsschaltvermögen Icu nach IEC 60947-2 bei 230 V | 30kA |
| Bemessungsschaltvermögen Icu nach IEC 60947-2 bei 400 V | 15kA |
| Frequenz | 50Hz |
| Verlustleistung | 3W |
| Energiebegrenzungsklasse | 3 |
| Unterputzmontage | |
| Mitschaltender Neutralleiter | 1 |
| Überspannungskategorie | 4 |
| Verschmutzungsgrad | 3 |
| Zusatzeinrichtungen möglich | 1 |
| Breite in Teilungseinheiten | 6 |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Umgebungstemperatur während des Betriebs | -30°C |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt mehrdrähtig | 1mm² |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt eindrähtig | 1.5mm² |
| Explosionsgeschützt |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | A9N18478 |
|---|---|
| EAN | 3606480380495 |
| ETIM | EC000042 |
| SCIP | ab76a2c8-39ad-4485-a07c-19f81f42d0a0 |
| ECLASS | eClass_10_AAB905014 |
| Peso | 0.76 kg |
| Peso (pacco) | 0.76 kg |
Designazioni
Automatic Circuit breaker LS MCB Miniature circuit breaker Overcurrent protection Short circuit Short-circuit protection
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.





















































