632,06 €
% 1.080,52 € (41.5% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 4-6 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810008992 P/N: A9N18599 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric A9N18599 VIGI C120 125A 4P 500 MA SI ADAPTABLE RE"
Schneider Electric RCD Block Vigi C120, 4P, 500mA, Type A si
Schneider Electric A9N18599
EAN 3606480376733
Descrizione
RCD Block Acti 9 Vigi C120. 4-pole, nominal fault current 500mA, Type A, SI, operating voltage (Ue) 230-415V AC, insulation voltage (Ui) 500V AC. Can be mounted on the right side to circuit breakers from the C120 series. Tripping by residual current is indicated by a red mechanical display on the toggle. Terminals IP 20. Test button for regular testing of the function. Technology of the tripping unit- thermomagnetic. Additional modular auxiliary components (optional)- fault signaling switch, auxiliary switch, under-voltage trip, over-voltage trip, shunt trip. The Vigi C120 RCD Block meets the following standards: IEC/EN 61009-1.
Documenti e download
Attributi del prodotto
| Nennspannung | 230V |
|---|---|
| Nennstrom | 125A |
| Bemessungsfehlerstrom einstellbar | |
| Bemessungsfehlerstrom | 0.5A |
| Max. Verzögerungszeit | 0ms |
| Verzögerungszeit einstellbar | |
| Polzahl | 4 |
| Fehlerstrom-Typ | A |
| Stoßstromfestigkeit | 3kA |
| Frequenz | 50 Hz |
| Bemessungsisolationsspannung Ui | 500V |
| Bemessungsstoßspannungsfestigkeit Uimp | 6kV |
| Verlustleistung | 3.6W |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt eindrähtig | 1mm² |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt mehrdrähtig | 1mm² |
| Fehlauslöseschutz | 1 |
| Mit Verriegelungsvorrichtung | |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Verschmutzungsgrad | 3 |
| Umgebungstemperatur während des Betriebs | 25°C |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | A9N18599 |
|---|---|
| EAN | 3606480376733 |
| ETIM | EC002297 |
| SCIP | d4e820de-5d4d-442b-8a18-46a31f25b739 |
| ECLASS | eClass_10_ACN357011 |
| Peso | 0.66 kg |
| Peso (pacco) | 0.66 kg |
Designazioni
RCD RCD Block Vigi earth fault residual current residual current block
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.





























