64,18 €
% 109,72 € (ahorro del 41.51%)
Disponible para pedir, plazo de entrega: 4-6 Días laborables
Art. No: WST8810007782 P/N: A9C21134 Fabricante: Schneider Electric
Pago seguro
Envío rápido
Asesoramiento especializado



Información sobre el producto "Schneider Electric A9C21134 Contactor modular Acti9 iCT 25 A 4 P 4 NA 24 V CA con mando manual"
Schneider Electric Contactor modular Acti9 iCT 25 A 4 P 4 NA 24 V CA con mando manual
Schneider Electric A9C21134
EAN 3606480375224
Descripción
Installation contactor Acti 9 iCT. Rated current 25A, 4S, control voltage 24V, 50Hz, MO, insulation voltage (Ui) 500V AC. Switching of circuits up to 100A. Terminals IP 20. Quiet switching. Mechanical switching position indicator. Installation contactors with preselection have a front-mounted mode selector switch with four switching positions. Compatible with the entire Acti 9 product range. The iCT installation contactor meets the following standards- EN 61095 and IEC 1095. Furthermore, this series is VDE certified!
Documentos y Descargas
Atributos del producto
| Bemessungsbetriebsspannung | 400V |
|---|---|
| Bemessungsbetriebsstrom | 25A |
| Gebrauchskategorie nach EN IEC 60947-4-1 | |
| Bemessungsbetätigungsspannung | 24V |
| Spannungsart der Betriebsspannung | AC |
| Spannungsart der Betätigungsspannung | AC |
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 4 |
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 0 |
| Max. Glühlampenlast | 8550W |
| Max. Leuchtstofflampenlast | 3600VA |
| Max. Leuchtstofflampenlast (Duo-Schaltung) | 7200VA |
| Max. Leuchtstofflampenlast (parallel kompensiert) | 3600VA |
| Schieber für Handschaltung | 1 |
| Breite in Teilungseinheiten | 2 |
| Einbautiefe | 43.5mm |
| Zusatzeinrichtungen möglich | 1 |
| Mit Tag-/Nachtfunktion | |
| Brummfrei | |
| Schutzart (IP) | IP20 |
Datos técnicos
| P/N (Número de pieza) | A9C21134 |
|---|---|
| EAN | 3606480375224 |
| ETIM | EC001653 |
| SCIP | 6763a476-30bc-4d05-a4bb-93f8d65c3771 |
| ECLASS | eClass_10_AFZ820015 |
| Peso | 0.24 kg |
| Peso (embalaje) | 0.24 kg |
Designaciones
A9C21134 Schneider contactor Schneider ict Schneider modular Schneider switch acti9 control application control circuits din rail normally open contact remote control remote control device remote switching switching operation
Iniciar sesión
No se han encontrado reseñas. Comparta sus ideas con los demás.


















