€ 2.208,55
% € 2.898,36 (23.8% bespaard)
Nu te bestellen, levertijd: 2-3 Weken
Art. No: WST8810085547 P/N: 2698090000 Fabrikant: Weidmüller
Veilig Betalen
Snelle Verzending
Deskundig Advies



Productinformatie "Weidmüller 2698090000 Ex metal housing, 760 x 500 x 200 mm, electropolished, Flange plate: Yes, Bottom, 4 hinges and M6 hex-head slotted screws SW10"
Weidmüller Ex metal housing, 760 x 500 x 200 mm, electropolished, Flange plate: Yes, Bottom, 4 hinges and M6 hex-head slotted screws SW10
Weidmüller 2698090000
EAN 04064675030805
Beschrijving
Metal enclosure for use in explosive risk zones. The fixing holes are located outside the sealed area. Wall mounting can be achieved using mounting holes or mounting feet.
Documenten & Downloads
Productkenmerken
| Breedte | 760 mm |
|---|---|
| Diepte | 200 mm |
Technische gegevens
| P/N (Onderdeelnummer) | 2698090000 |
|---|---|
| EAN | 04064675030805 |
| ETIM | EC002503 |
| SCIP | 8d5fcdfe-c58e-44e1-a6b4-74d2bbccc9dd |
| Gewicht | 21.35 kg |
| Gewicht (verpakt) | 21.35 kg |
Benamingen
Ex metal body Ex metal carcass Ex metal corpus
Aanmelden
Geen beoordelingen gevonden. Deel uw inzichten met anderen.

















