€ 78,03
% € 118,29 (34.03% bespaard)
Nu te bestellen, levertijd: 7-10 Werkdagen
Art. No: WST8810027726 P/N: PKF16W735 Fabrikant: Schneider Electric
Veilig Betalen
Snelle Verzending
Deskundig Advies



Productinformatie "Schneider Electric PKF16W735 PratiKa socket - screw - angled - 16A - 3P + N + E - 380...415 V AC - wall"
Schneider Electric CEE wall socket, screw terminals, 16A, 3p+N+E, 380-415 V AC
Schneider Electric PKF16W735
EAN 3303432417093
Beschrijving
PK industrikontakter inneholder plugger,skjøtekontakter og tilpassede ut- og inntak for innfelling. Passer perfekt til Mureva kapslinger. Kontaktene leveres i 16.32.63 og 125A varianter, IP 44 og IP 67. Nominell spenning 2308415V (opptil 690V på fore spørsel). mekanisk styrke ihht. EN 50102:IK08. Motstand mot flammer og ekstreme temperaturer ihht. IEC 60695-2-1 850ºC
Documenten & Downloads
Productkenmerken
| Ausführung | Aufputz |
|---|---|
| IEC-Stromstärke | 16A |
| Stromstärke nach UL/CSA (wenn UL-Ausführung gewünscht) | -A |
| Polzahl | 5 |
| Spannung nach EN 60309-2 | 380-415 V (50+60 Hz) rot |
| Uhrzeit-Stellung | 6h |
| Kennfarbe | rot |
| RAL-Nummer | |
| Gehäusefarbe | |
| Schutzart (IP) | IP67 |
| Anschlusstechnik | Schraubklemme |
| Kabeleinführung | Verschraubung |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Kontaktmaterial | |
| Oberflächenbehandlung Kontakte | |
| Befestigungsart | Außenbefestigung |
| Isolierter Einbau | 1 |
| Abschließbar | |
| Bezeichnungsfeld | |
| Militärausführung |
Technische gegevens
| P/N (Onderdeelnummer) | PKF16W735 |
|---|---|
| EAN | 3303432417093 |
| ETIM | EC001321 |
| SCIP | 89350e0d-a4ac-4516-bf86-fdaed8a227fc |
| ECLASS | eClass_10_AKE317013 |
| Gewicht | 0.3 kg |
| Gewicht (verpakt) | 0.3 kg |
Benamingen
CEE connecting device CEE connector CEE container socket CEE flush-mounting wall socket CEE low voltage connector CEE low voltage socket CEE socket CEE type connecting device CEE type connector CEE wall socket CEE wall socket CEEform connecting device CEEform connector CEEform container socket CEEform low voltage connector CEEform low voltage socket CEEform socket CEEform wall socket CEEnorm connecting device CEEnorm connector CEEnorm container socket CEEnorm low voltage connector CEEnorm low voltage socket CEEnorm socket CEEnorm wall socket Cekon connecting device Cekon connector Cekon container socket Cekon low voltage connector Cekon low voltage socket Cekon socket Cekon wall socket ICEE connecting device ICEE connector container socket low voltage connector low voltage socket power current connecting device power current connector socket three-phase connecting device three-phase connector wall socket
Aanmelden
Geen beoordelingen gevonden. Deel uw inzichten met anderen.





















