€ 71,35
% € 108,17 (34.04% bespaard)
Nu te bestellen, levertijd: 7-10 Werkdagen
Art. No: WST8810027724 P/N: PKF16W723 Fabrikant: Schneider Electric
Veilig Betalen
Snelle Verzending
Deskundig Advies



Productinformatie "Schneider Electric PKF16W723 SOC SAIL 16A IP67 220V 3P VIS"
Schneider Electric CEE Wall Socket, Screw Terminals, 16A, 2p+E, 200-250 V AC
Schneider Electric PKF16W723
EAN 3303432417048
Beschrijving
PK industrikontakter inneholder plugger,skjøtekontakter og tilpassede ut- og inntak for innfelling. Passer perfekt til Mureva kapslinger. Kontaktene leveres i 16.32.63 og 125A varianter, IP 44 og IP 67. Nominell spenning 230/415V (opptil 690V på fore spørsel). mekanisk styrke ihht. EN 50102:IK08. Motstand mot flammer og ekstreme temperaturer ihht. IEC 60695-2-1 850ºC
Documenten & Downloads
Productkenmerken
| Ausführung | Aufputz |
|---|---|
| IEC-Stromstärke | 16A |
| Stromstärke nach UL/CSA (wenn UL-Ausführung gewünscht) | -A |
| Polzahl | 3 |
| Spannung nach EN 60309-2 | |
| Uhrzeit-Stellung | 6h |
| Kennfarbe | blau |
| RAL-Nummer | |
| Gehäusefarbe | |
| Schutzart (IP) | IP67 |
| Anschlusstechnik | Schraubklemme |
| Kabeleinführung | Verschraubung |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Kontaktmaterial | |
| Oberflächenbehandlung Kontakte | |
| Befestigungsart | Außenbefestigung |
| Isolierter Einbau | 1 |
| Abschließbar | |
| Bezeichnungsfeld | |
| Militärausführung |
Technische gegevens
| P/N (Onderdeelnummer) | PKF16W723 |
|---|---|
| EAN | 3303432417048 |
| ETIM | EC001321 |
| SCIP | 89350e0d-a4ac-4516-bf86-fdaed8a227fc |
| ECLASS | eClass_10_AKE317013 |
| Gewicht | 0.21 kg |
| Gewicht (verpakt) | 0.21 kg |
Benamingen
CEE connector CEE container socket CEE coupling device CEE form connector CEE form container socket CEE form coupling device CEE form low voltage connector CEE form low voltage socket CEE form socket CEE form wall socket CEE low voltage connector CEE low voltage socket CEE norm connector CEE norm container socket CEE norm coupling device CEE norm low voltage connector CEE norm low voltage socket CEE norm socket CEE norm wall socket CEE socket CEE surface-mounted wall socket CEE type connector CEE type coupling device CEE wall socket CEE wall socket Cekon connector Cekon container socket Cekon coupling device Cekon low voltage connector Cekon low voltage socket Cekon socket Cekon wall socket Container socket ICEE connector ICEE coupling device Industrial power connector Industrial power coupling device Low voltage connector Low voltage socket Socket Three-phase connector Three-phase coupling device Wall socket
Aanmelden
Geen beoordelingen gevonden. Deel uw inzichten met anderen.



















