€ 945,89
% € 1.433,95 (34.04% bespaard)
Nu te bestellen, levertijd: 7-10 Werkdagen
Art. No: WST8810027679 P/N: PKB63Q535 Fabrikant: Schneider Electric
Veilig Betalen
Snelle Verzending
Deskundig Advies



Productinformatie "Schneider Electric PKB63Q535 Mureva - socle de prise à vis - saillie - 63A 3P+N+T - 380-415V IP65 - rail DIN"
Schneider Electric Wall-mounted socket locked, 63A, 3p+N+E, 380-415 V AC, IP65
Schneider Electric PKB63Q535
EAN 3303432448318
Beschrijving
Cette prise interverrouillée Mureva PK avec connexion à vis imperdables est fixée au mur. Elle est dotée d'un pôle 3P+N+E, le courant nominal est de 63A et la tension de fonctionnement est de 380VAC à 415VAC. Les degrés de protection sont IP65 et IK09. La résistance au feu est de 750°C. Les entrées de câbles sont destinées aux câbles souples ou rigides. La taille des entrées de câbles en 63A est de 25mm pour des câbles de 35mm². Elle est gris clair (RAL 7035) avec du rouge pour une identification facile de la tension de fonctionnement. La fréquence est de 50Hz ou 60Hz. La position horloge du contact est 6h.
Documenten & Downloads
Productkenmerken
| IEC-Stromstärke | 63A |
|---|---|
| Stromstärke nach UL/CSA (wenn UL-Ausführung gewünscht) | -A |
| Polzahl | 4 |
| Spannung nach EN 60309-2 | 380-415 V (50+60 Hz) rot |
| Uhrzeit-Stellung | 6h |
| Kennfarbe | rot |
| Verlustleistung | -W |
| Schutzart (IP) | IP65 |
| Schalter | mechanische Verriegelung |
| Ausführung des Schalters | Hilfskontakte |
| Mit FI-Schutzschalter | |
| Leerplätze auf Tragschiene | |
| Werkstoff des Gehäuses | Kunststoff |
| Ausführung | Unterteil und Oberteil |
| Absicherung | sonstige |
| Kontaktmaterial | |
| Oberflächenbehandlung Kontakte | |
| Militärausführung |
Technische gegevens
| P/N (Onderdeelnummer) | PKB63Q535 |
|---|---|
| EAN | 3303432448318 |
| ETIM | EC001324 |
| SCIP | 373d859d-8e87-49ad-a2b5-5bcc357cb675 |
| ECLASS | eClass_10_AKE315015 |
| Gewicht | 2.6 kg |
| Gewicht (verpakt) | 2.6 kg |
Benamingen
CEE connector CEE container wall box CEE container wall socket CEE plug device CEE socket CEE socket switchable secured CEE surface-mounted box CEE surface-mounted socket CEE switch socket CEE wall box CEETyp connector CEETyp plug device CEEform container wall socket CEEform low voltage wall socket CEEform plug device CEEform socket CEEform surface-mounted box CEEform surface-mounted socket CEEform switch socket CEEnorm connector CEEnorm container wall box CEEnorm container wall socket CEEnorm low voltage wall box CEEnorm low voltage wall socket CEEnorm pilot contact switch CEEnorm plug device CEEnorm socket CEEnorm surface-mounted box CEEnorm surface-mounted socket CEEnorm switch socket CEEnorm wall box Cekon connector Cekon container wall box Cekon container wall socket Cekon low voltage wall socket Cekon plug device Cekon socket Cekon surface-mounted box Cekon surface-mounted socket Cekon switch socket Cekon wall box Container socket switchable secured Container wall box Container wall socket ICEE connector ICEE plug device Locking Low voltage socket switchable secured Low voltage wall box Low voltage wall socket Pilot contact Pilot contact switch Power current Power current connector Power current plug device Socket Surface-mounted socket Switch socket Three-phase connector Three-phase plug device Wall box
Aanmelden
Geen beoordelingen gevonden. Deel uw inzichten met anderen.


















