€ 664,08
% € 1.006,74 (34.04% bespaard)
Nu te bestellen, levertijd: 2-3 Weken
Art. No: WST8810027677 P/N: PKB63P534 Fabrikant: Schneider Electric
Veilig Betalen
Snelle Verzending
Deskundig Advies



Productinformatie "Schneider Electric PKB63P534 Mureva - socle de prise à vis - saillie - 63A - 3P+T - 380-415V IP65"
Schneider Electric Wall-mounted socket locked, 63A, 3p+E, 380-415 V AC, IP65
Schneider Electric PKB63P534
EAN 3303432448196
Beschrijving
Cette prise industrielle verrouillée Pratika 3P+N+T avec connexion par vis est fixée au mur. Son courant nominal est de 63A et la tension de fonctionnement est de 380VAC à 415V. Cette prise dispose des degrés de protection IP65 et IK09, et d'une résistance au feu de 750°C. La couleur de la prise est gris clair (RAL 7035) avec une identification facile de la tension de fonctionnement en rouge. Ses entrées sont adaptées aux câbles flexibles ou rigides. La position d'horloge du contact est 6h.
Documenten & Downloads
Productkenmerken
| IEC-Stromstärke | 63A |
|---|---|
| Stromstärke nach UL/CSA (wenn UL-Ausführung gewünscht) | -A |
| Polzahl | 3 |
| Spannung nach EN 60309-2 | 380-415 V (50+60 Hz) rot |
| Uhrzeit-Stellung | 6h |
| Kennfarbe | rot |
| Verlustleistung | -W |
| Schutzart (IP) | IP65 |
| Schalter | mechanische Verriegelung |
| Ausführung des Schalters | Hilfskontakte |
| Mit FI-Schutzschalter | |
| Leerplätze auf Tragschiene | |
| Werkstoff des Gehäuses | Kunststoff |
| Ausführung | Unterteil und Oberteil |
| Absicherung | ohne |
| Kontaktmaterial | |
| Oberflächenbehandlung Kontakte | |
| Militärausführung |
Technische gegevens
| P/N (Onderdeelnummer) | PKB63P534 |
|---|---|
| EAN | 3303432448196 |
| ETIM | EC001324 |
| SCIP | 373d859d-8e87-49ad-a2b5-5bcc357cb675 |
| ECLASS | eClass_10_AKE315015 |
| Gewicht | 3.06 kg |
| Gewicht (verpakt) | 3.06 kg |
Benamingen
CEE connector CEE container wall socket CEE container wall socket CEE plug connection CEE socket CEE socket switchable secured CEE surface-mounted socket CEE surface-mounted socket CEE switch socket CEE wall socket CEEType connector CEEType plug connection CEEform container wall socket CEEform low-voltage wall socket CEEform plug connection CEEform socket CEEform surface-mount socket CEEform surface-mounted socket CEEform switch socket CEEnorm connector CEEnorm container wall socket CEEnorm container wall socket CEEnorm low-voltage wall socket CEEnorm low-voltage wall socket CEEnorm pilot contact switch CEEnorm plug connection CEEnorm socket CEEnorm surface-mounted socket CEEnorm surface-mounted socket CEEnorm switch socket CEEnorm wall socket Cekon connector Cekon container wall socket Cekon container wall socket Cekon low-voltage wall socket Cekon plug connection Cekon socket Cekon surface-mounted socket Cekon surface-mounted socket Cekon switch socket Cekon wall socket Container socket switchable secured Container wall socket Container wall socket ICEE connector ICEE plug connection Locking Low-voltage socket switchable secured Low-voltage wall socket Low-voltage wall socket Pilot contact Pilot contact switch Power current Power current connector Power current plug connection Socket Surface-mounted socket Switch socket Three-phase connector Three-phase plug connection Wall socket
Aanmelden
Geen beoordelingen gevonden. Deel uw inzichten met anderen.


















