€ 301,95
% € 421,26 (28.32% bespaard)
Nu te bestellen, levertijd: 2-3 Weken
Art. No: WST8810009314 P/N: A9Z35463 Fabrikant: Schneider Electric
Veilig Betalen
Snelle Verzending
Deskundig Advies



Productinformatie "Schneider Electric A9Z35463 ACTI9 IID 4P 63A 300MA-S A-SI-TYPE INTER"
Schneider Electric Residual Current Circuit Breaker iID, 4P, 63A, 300mA, Type A, SI
Schneider Electric A9Z35463
EAN 3606480442780
Beschrijving
The Acti 9 iID residual current circuit breaker. Four-pole, rated current 63A, Type A, SI, rated fault current 300mA, operating voltage (Ue) 400-415V AC, insulation voltage (Ui) 400V. The SI version prevents unwanted tripping in systems where high availability is required. Release unit technology- thermomagnetic. Additional auxiliary modules can be connected (optional)- indication of switching position, fault tripping, working current release, under-voltage release, over-voltage release. Color shade RAL 9003. The ID residual current circuit breaker meets the following standards- IEC/EN 61008-1. Furthermore, this series is VDE certified!.
Documenten & Downloads
Productkenmerken
| Polzahl | 4 |
|---|---|
| Bemessungsspannung | 400V |
| Bemessungsstrom | 63A |
| Bemessungsfehlerstrom | 0.3A |
| Bemessungsisolationsspannung Ui | 500V |
| Bemessungsstoßspannungsfestigkeit Uimp | 6kV |
| Verlustleistung | 3.5W |
| Montageart | DIN-Schiene |
| Fehlerstrom-Typ | A |
| Selektiver-Typ | 1 |
| Kurzzeitverzögerter Typ | 1 |
| Kurzschlussfestigkeit (Icw) | -kA |
| Stoßstromfestigkeit | 3kA |
| Spannungsart | AC |
| Mit Verriegelungsvorrichtung | 1 |
| Frequenz | 50/60 Hz |
| Zusatzeinrichtungen möglich | 1 |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Breite in Teilungseinheiten | 4 |
| Einbautiefe | 44mm |
| Umgebungstemperatur während des Betriebs | -25°C |
| Verschmutzungsgrad | 3 |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt mehrdrähtig | 1mm² |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt eindrähtig | 1mm² |
| RAL-Nummer (ähnlich) | |
| Explosionsgeschützt |
Technische gegevens
| P/N (Onderdeelnummer) | A9Z35463 |
|---|---|
| EAN | 3606480442780 |
| ETIM | EC000003 |
| SCIP | b078722f-7853-4e1e-a05b-29638f57b0ab |
| ECLASS | eClass_10_AAB906014 |
| Gewicht | 0.38 kg |
| Gewicht (verpakt) | 0.38 kg |
Benamingen
RCCB RCCB RCD RCD Residual current Residual current circuit breaker Residual current device Type A
Aanmelden
Geen beoordelingen gevonden. Deel uw inzichten met anderen.























































