€ 212,39
% € 296,31 (28.32% bespaard)
Nu te bestellen, levertijd: 4-6 Werkdagen
Art. No: WST8810009174 P/N: A9V61340 Fabrikant: Schneider Electric
Veilig Betalen
Snelle Verzending
Deskundig Advies



Productinformatie "Schneider Electric A9V61340 ACTI9 VIGI IC60 3P 40A 30 MA A-SI-TYPE BL"
Schneider Electric RCD Block Vigi iC60L, 3P, 40A, 30mA, Type A, SI
Schneider Electric A9V61340
EAN 3606480087776
Beschrijving
RCD Block Acti 9 Vigi iC60L. 3-pole, rated current 40A, rated residual current 30mA, Type A, SI, operating voltage (Ue) 400-415V AC, insulation voltage (Ui) 500V AC. Can be mounted to the right of the iC60L series miniature circuit breakers. The trip by residual current is indicated by a red mechanical indicator on the toggle. Terminals IP 20. Test button for regular function testing. Release unit technology - thermomagnetic. Additional auxiliary modules can be lined up (optional) - fault signal switch, auxiliary switch, under-voltage trip, over-voltage trip, shunt trip. The Vigi iC60L RCD Block meets the following standards: IEC/EN 61009-1. Moreover, this series is VDE certified!
Documenten & Downloads
Productkenmerken
| Nennspannung | 400V |
|---|---|
| Nennstrom | 40A |
| Bemessungsfehlerstrom einstellbar | |
| Bemessungsfehlerstrom | 0.03A |
| Max. Verzögerungszeit | 0ms |
| Verzögerungszeit einstellbar | |
| Polzahl | 3 |
| Fehlerstrom-Typ | A |
| Stoßstromfestigkeit | 3kA |
| Frequenz | 50/60 Hz |
| Bemessungsisolationsspannung Ui | 500V |
| Bemessungsstoßspannungsfestigkeit Uimp | 6kV |
| Verlustleistung | 1.5W |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt eindrähtig | 1mm² |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt mehrdrähtig | 1mm² |
| Fehlauslöseschutz | 1 |
| Mit Verriegelungsvorrichtung | |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Verschmutzungsgrad | 3 |
| Umgebungstemperatur während des Betriebs | -25°C |
Technische gegevens
| P/N (Onderdeelnummer) | A9V61340 |
|---|---|
| EAN | 3606480087776 |
| ETIM | EC002297 |
| SCIP | b078722f-7853-4e1e-a05b-29638f57b0ab |
| ECLASS | eClass_10_ACN357011 |
| Gewicht | 0.26 kg |
| Gewicht (verpakt) | 0.26 kg |
Benamingen
Earth Fault RCD RCD Block Residual Current Residual Current Block Vigi
Aanmelden
Geen beoordelingen gevonden. Deel uw inzichten met anderen.






















