€ 201,30
% € 280,84 (28.32% bespaard)
Nu te bestellen, levertijd: 4-6 Werkdagen
Art. No: WST8810009173 P/N: A9V61325 Fabrikant: Schneider Electric
Veilig Betalen
Snelle Verzending
Deskundig Advies



Productinformatie "Schneider Electric A9V61325 ACTI9 VIGI IC60 3P 25A 30 MA A-SI-TYPE BL"
Schneider Electric RCCB Vigi iC60L, 3P, 25A, 30mA, Type A, SI
Schneider Electric A9V61325
EAN 3606480087769
Beschrijving
RCCB Acti 9 Vigi iC60L. 3-pole, rated current 25A, rated residual current 30mA, Type A, SI, operating voltage (Ue) 400-415V AC, insulation voltage (Ui) 500V AC. Can be mounted on the right side of the iC60L series miniature circuit breakers. The trip due to residual current is indicated by a red, mechanical indicator on the toggle. Terminals IP 20. Test button for regular checking of the function. Technology of the tripping unit - thermomagnetic. Additional modular accessories (optional) - Fault signaling switch, auxiliary switch, undervoltage release, overvoltage trip, shunt trip. The Vigi iC60L RCCB complies with the following standards: IEC/EN 61009-1. Furthermore, this series is VDE certified!.
Documenten & Downloads
Productkenmerken
| Nennspannung | 400V |
|---|---|
| Nennstrom | 25A |
| Bemessungsfehlerstrom einstellbar | |
| Bemessungsfehlerstrom | 0.03A |
| Max. Verzögerungszeit | 0ms |
| Verzögerungszeit einstellbar | |
| Polzahl | 3 |
| Fehlerstrom-Typ | A |
| Stoßstromfestigkeit | 3kA |
| Frequenz | 50/60 Hz |
| Bemessungsisolationsspannung Ui | 500V |
| Bemessungsstoßspannungsfestigkeit Uimp | 6kV |
| Verlustleistung | 1.4W |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt eindrähtig | 1mm² |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt mehrdrähtig | 1mm² |
| Fehlauslöseschutz | 1 |
| Mit Verriegelungsvorrichtung | |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Verschmutzungsgrad | 3 |
| Umgebungstemperatur während des Betriebs | -25°C |
Technische gegevens
| P/N (Onderdeelnummer) | A9V61325 |
|---|---|
| EAN | 3606480087769 |
| ETIM | EC002297 |
| SCIP | bd8687b8-6ced-4514-a3c2-bd3ad8bc2d3c |
| ECLASS | eClass_10_ACN357011 |
| Gewicht | 0.21 kg |
| Gewicht (verpakt) | 0.21 kg |
Benamingen
Earth fault RCCB RCCB Residual current Residual current block Vigi
Aanmelden
Geen beoordelingen gevonden. Deel uw inzichten met anderen.





















