€ 348,86
% € 486,71 (28.32% bespaard)
Nu te bestellen, levertijd: 2-3 Weken
Art. No: WST8810009154 P/N: A9V30225 Fabrikant: Schneider Electric
Veilig Betalen
Snelle Verzending
Deskundig Advies



Productinformatie "Schneider Electric A9V30225 Vigi iC60 - earth leakage add-on block - 2P - 25A - 10mA - SI type"
Schneider Electric RCD unit Vigi iC60L, 2P, 25A, 10mA, Type A, SI
Schneider Electric A9V30225
EAN 3606480087844
Beschrijving
RCD unit Acti 9 Vigi iC60L. 2-pole, rated current 25A, rated residual current 10mA, Type A, selective, operating voltage (Ue) 400-415V AC, insulation voltage (Ui) 500V AC. Can be mounted to the right of the iC60L series circuit breakers. The tripping due to residual current is indicated by a red, mechanical indication on the toggle. Terminals IP 20. Test button for regular functional testing. Trigger unit technology - thermomagnetic. Additionally, auxiliary modules can be attached (optional) - fault signal switch, auxiliary switch, under-voltage release, over-voltage trip, shunt trip. The Vigi iC60L RCD unit meets the following standards: IEC/EN 61009-1. Moreover, this series is VDE certified!
Documenten & Downloads
Productkenmerken
| Nennspannung | 230V |
|---|---|
| Nennstrom | 25A |
| Bemessungsfehlerstrom einstellbar | |
| Bemessungsfehlerstrom | 0.01A |
| Max. Verzögerungszeit | 0ms |
| Verzögerungszeit einstellbar | |
| Polzahl | 2 |
| Fehlerstrom-Typ | A |
| Stoßstromfestigkeit | 3kA |
| Frequenz | 50/60 Hz |
| Bemessungsisolationsspannung Ui | 500V |
| Bemessungsstoßspannungsfestigkeit Uimp | 6kV |
| Verlustleistung | 3W |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt eindrähtig | 1mm² |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt mehrdrähtig | 1mm² |
| Fehlauslöseschutz | 1 |
| Mit Verriegelungsvorrichtung | |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Verschmutzungsgrad | 3 |
| Umgebungstemperatur während des Betriebs | -25°C |
Technische gegevens
| P/N (Onderdeelnummer) | A9V30225 |
|---|---|
| EAN | 3606480087844 |
| ETIM | EC002297 |
| SCIP | bd8687b8-6ced-4514-a3c2-bd3ad8bc2d3c |
| ECLASS | eClass_10_ACN357011 |
| Gewicht | 0.14 kg |
| Gewicht (verpakt) | 0.14 kg |
Benamingen
RCD Vigi earth fault residual current residual current block residual current device
Aanmelden
Geen beoordelingen gevonden. Deel uw inzichten met anderen.





















