41,05 €
% 62,24 € (34.05% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 7-10 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810027720 P/N: PKF16M735 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric PKF16M735 PratiKa wander socket - straight - 16 A - 3P + N + E - 380...415 V AC - IP67"
Schneider Electric CEE Coupling Screw Terminals, 16A, 3p+N+E, 380-415 V AC, IP67
Schneider Electric PKF16M735
EAN 3303432032784
Descrizione
Deze Pratika industriële verloopaansluiting met schroefaansluiting is recht. Hij heeft 3P+N+E-polen, een nominale stroom van 16A en een bedrijfsspanning van 380 VAC tot 415 VAC. De afmetingen van de basisplaat zijn (B) 96mm x (H) 96mm. De beschermingsgraad is IP67 en IK08. De brandwerendheid is 850°C. De kabelingangen zijn voor flexibele of stijve kabels. De maat van de kabelingangen in 16A is 8mm tot 15mm voor kabels van 1mm² tot 4mm². De kleur van de contactdoos is lichtgrijs (RAL 7035) met rode gemakkelijke identificatie van de werkende spanning. De frequentie is 50Hz of 60Hz. De klokpositie van het contact is 6u.
Documenti e download
Attributi del prodotto
| IEC-Stromstärke | 16A |
|---|---|
| Stromstärke nach UL/CSA (wenn UL-Ausführung gewünscht) | -A |
| Polzahl | 3 |
| Spannung nach EN 60309-2 | 380-415 V (50+60 Hz) rot |
| Uhrzeit-Stellung | 6h |
| Kennfarbe | rot |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Schutzart (IP) | IP67 |
| Anschlusstechnik | Schraubklemme |
| Steckrichtung | gerade |
| Kabeleinführung | sonstige |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Kontaktmaterial | |
| Oberflächenbehandlung Kontakte | |
| Militärausführung |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | PKF16M735 |
|---|---|
| EAN | 3303432032784 |
| ETIM | EC001320 |
| SCIP | 89350e0d-a4ac-4516-bf86-fdaed8a227fc |
| ECLASS | eClass_10_AKE313016 |
| Peso | 0.24 kg |
| Peso (pacco) | 0.24 kg |
Designazioni
Angle coupling Angle socket CEE angle coupling CEE angle socket CEE connector CEE container coupling CEE container socket CEE coupling CEE hanging coupling CEE hanging socket CEE low voltage coupling CEE low voltage socket CEE plug device CEE socket CEE type connector CEE type plug device CEEform angle coupling CEEform angle socket CEEform connector CEEform container coupling CEEform container socket CEEform coupling CEEform hanging coupling CEEform hanging socket CEEform low voltage coupling CEEform low voltage socket CEEform plug device CEEform socket CEEnorm angle coupling CEEnorm angle socket CEEnorm connector CEEnorm container coupling CEEnorm container socket CEEnorm coupling CEEnorm hanging coupling CEEnorm hanging socket CEEnorm low voltage CEEnorm low voltage coupling CEEnorm low voltage socket CEEnorm plug device CEEnorm socket Cekon angle coupling Cekon angle socket Cekon connector Cekon container coupling Cekon container socket Cekon coupling Cekon hanging coupling Cekon hanging socket Cekon low voltage coupling Cekon low voltage socket Cekon plug device Cekon socket Container coupling Container socket Coupling Hanging coupling Hanging socket ICEE connector ICEE plug device Low voltage coupling Low voltage socket Power connector Power plug device Socket Three-phase connector Three-phase plug device
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.






















