47,02 €
% 71,28 € (34.03% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 7-10 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810027718 P/N: PKF16M723 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric PKF16M723 BASE AEREA 16A 2PT 200-250V IP67 TOR"
Schneider Electric CEE coupling screw terminals, 16A, 2p+E, 200-250 V AC, IP67
Schneider Electric PKF16M723
EAN 3303432032876
Descrizione
Deze Pratika industriële verloopaansluiting met schroefaansluiting is recht. Hij heeft 2P+E-polen, een nominale stroom van 16A en een bedrijfsspanning van 200 VAC tot 250 VAC. De afmetingen van de basisplaat zijn 84 mm (B) x 84 mm (H). De beschermingsgraad is IP67 en IK08. De brandwerendheid is 850°C. De kabelingangen zijn voor flexibele of stijve kabels. De maat van de kabelingangen in 16A is 8mm tot 15mm voor kabels van 1mm² tot 4mm². De kleur van de contactdoos is lichtgrijs (RAL 7035) met blauwe, gemakkelijke identificatie van de werkspanning. De frequentie is 50Hz of 60Hz. De klokpositie van het contact is 6u.
Documenti e download
Attributi del prodotto
| IEC-Stromstärke | 16A |
|---|---|
| Stromstärke nach UL/CSA (wenn UL-Ausführung gewünscht) | -A |
| Polzahl | 2 |
| Spannung nach EN 60309-2 | 200-250 V (50+60 Hz) blau |
| Uhrzeit-Stellung | 6h |
| Kennfarbe | blau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Schutzart (IP) | IP67 |
| Anschlusstechnik | Schraubklemme |
| Steckrichtung | gerade |
| Kabeleinführung | sonstige |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Kontaktmaterial | |
| Oberflächenbehandlung Kontakte | |
| Militärausführung |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | PKF16M723 |
|---|---|
| EAN | 3303432032876 |
| ETIM | EC001320 |
| SCIP | 89350e0d-a4ac-4516-bf86-fdaed8a227fc |
| ECLASS | eClass_10_AKE313016 |
| Peso | 0.17 kg |
| Peso (pacco) | 0.17 kg |
Designazioni
Angle coupling Angle coupling socket CEE angle coupling CEE angle coupling socket CEE connector CEE container coupling CEE container coupling socket CEE coupling CEE coupling socket CEE low voltage coupling CEE low voltage coupling socket CEE pendant coupling CEE pendant coupling socket CEE plug device CEETyp connector CEETyp plug device CEEform angle coupling CEEform angle coupling socket CEEform connector CEEform container coupling CEEform container coupling socket CEEform coupling CEEform coupling socket CEEform low voltage coupling CEEform low voltage coupling socket CEEform pendant coupling CEEform pendant coupling socket CEEform plug device CEEnorm angle coupling CEEnorm angle coupling socket CEEnorm connector CEEnorm container coupling CEEnorm container coupling socket CEEnorm coupling CEEnorm coupling socket CEEnorm low voltage CEEnorm low voltage coupling CEEnorm low voltage coupling socket CEEnorm pendant coupling CEEnorm pendant coupling socket CEEnorm plug device Cekon angle coupling Cekon angle coupling socket Cekon connector Cekon container coupling Cekon container coupling socket Cekon coupling Cekon coupling socket Cekon low voltage coupling Cekon low voltage coupling socket Cekon pendant coupling Cekon pendant coupling socket Cekon plug device Container coupling Container coupling socket Coupling Coupling socket ICEE connector ICEE plug device Low voltage coupling Low voltage coupling socket Pendant coupling Pendant coupling socket Power current connector Power current plug device Three-phase connector Three-phase plug device
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.




















