42,00 €
% 63,67 € (34.03% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 2-3 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810027706 P/N: PKF16F723 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric PKF16F723 TOMA EMBUTIR ANGULADA 16A 2PT 220V IP67"
Schneider Electric CEE surface-mounted socket, screw terminals, 16A, 2p+E, 200-250 V AC
Schneider Electric PKF16F723
EAN 3303432033507
Descrizione
Esta tomada Mureva PK com ligação de parafusos prisioneiros é montada em painel. Tem 2 pólos P+T, corrente nominal de 16 A e tensão de funcionamento de 230 V CA. As dimensões da placa base são (L) 73 mm x (A) 85 mm. O grau de proteção é IP67 e IK08. A resistência ao fogo é de 850 °C. As entradas de cabos destinam-se a cabos flexíveis ou rígidos. A secção transversal dos cabos em 16A é de 1mm² a 4mm². A cor da tomada é cinza-claro (RAL 7035) com identificação simples azul da tensão de funcionamento. A frequência da rede é de 50 Hz ou 60 Hz. A posição do relógio do contacto é 6h.
Documenti e download
Attributi del prodotto
| IEC-Stromstärke | 16A |
|---|---|
| Stromstärke nach UL/CSA (wenn UL-Ausführung gewünscht) | -A |
| Spannung nach EN 60309-2 | 230 V (50+60 Hz) blau |
| Bemessungsspannung | 200V |
| Bemessungsfrequenz | 50Hz |
| Polzahl | 3 |
| Uhrzeit-Stellung | 6h |
| Kennfarbe | blau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Schutzart (IP) | IP67 |
| Anschlusstechnik | Schraubklemme |
| Steckrichtung | abgewinkelt |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Kontaktmaterial | |
| Oberflächenbehandlung Kontakte | |
| Militärausführung | |
| Flanschmaß vertikal | 85mm |
| Bohrlochabstand vertikal | 60mm |
| Flanschmaß horizontal | 65mm |
| Bohrlochabstand horizontal | 52mm |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | PKF16F723 |
|---|---|
| EAN | 3303432033507 |
| ETIM | EC001317 |
| SCIP | 89350e0d-a4ac-4516-bf86-fdaed8a227fc |
| ECLASS | eClass_10_AKE311015 |
| Peso | 0.13 kg |
| Peso (pacco) | 0.13 kg |
Designazioni
Built-in plug socket Built-in plug socket Built-in plug socket Built-in plug socket Built-in socket Built-in socket Built-in socket Built-in socket CEE built-in plug socket CEE built-in socket CEE container socket CEE flange plug socket CEE flange socket CEE flush-mounted box CEE flush-mounted socket CEE surface-mounted plug socket CEE surface-mounted socket Connector Connector Connector Connector Container socket Container socket Container socket Container socket Dock socket Flange plug socket Flange plug socket Flange plug socket Flange plug socket Flange socket Flange socket Flange socket Flange socket Flush-mounted box Flush-mounted box Flush-mounted box Flush-mounted socket Flush-mounted socket Flush-mounted socket ICEE connector ICEE plugging device Low voltage plug socket Low voltage plug socket Low voltage plug socket Low voltage plug socket Low voltage plug socket Low voltage socket Low voltage socket Low voltage socket Low voltage socket Low voltage socket Plugging device Plugging device Plugging device Plugging device Power connector Power plugging device Socket Socket Socket Socket Surface-mounted socket Surface-mounted socket Surface-mounted socket Three-phase connector Three-phase plugging device Type connector Type plugging device Under plaster socket Under plaster socket Under plaster socket Under plaster socket Under plaster socket
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.



















