25,47 €
% 38,62 € (34.05% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 7-10 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810027695 P/N: PKE32M423 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric PKE32M423 FICHA CONEX. TORNILLO 32A 2PT 220V IP44"
Schneider Electric CEE plug, screw terminals, 32A, 2p+E, 200-250 V AC, IP44
Schneider Electric PKE32M423
EAN 3303432032029
Descrizione
Cette prise industrielle Pratika 2P+T avec connexion à vis imperdable est droite. Son courant nominal est de 32A et la tension de fonctionnement est de 230VAC. Cette prise dispose des degrés de protection IP44 et IK08, et d'une résistance au feu de 850°C. La couleur de la prise est gris clair (RAL 7035) avec une identification facile de la tension de fonctionnement en bleu. Ses entrées sont adaptées aux câbles flexibles ou rigides. La position d'horloge du contact est 6h.
Documenti e download
Attributi del prodotto
| IEC-Stromstärke | 32A |
|---|---|
| Stromstärke nach UL/CSA (wenn UL-Ausführung gewünscht) | -A |
| Polzahl | 3 |
| Spannung nach EN 60309-2 | 230 V (50+60 Hz) blau |
| Uhrzeit-Stellung | 6h |
| Kennfarbe | blau |
| RAL-Nummer | 0 |
| Phasenwender | |
| Schutzart (IP) | IP44 |
| Anschlusstechnik | Schraubklemme |
| Kabeleinführung | Verschraubung |
| Steckrichtung | gerade |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Kontaktmaterial | CuZn |
| Oberflächenbehandlung Kontakte | vernickelt |
| Militärausführung |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | PKE32M423 |
|---|---|
| EAN | 3303432032029 |
| ETIM | EC000140 |
| SCIP | 661ec80b-b956-4b0a-92bb-53046f4cfb4c |
| ECLASS | eClass_10_AKE316015 |
| Peso | 0.2 kg |
| Peso (pacco) | 0.2 kg |
Designazioni
Angle plug CEE angle plug CEE connector CEE coupling device CEE device plug CEE phase inverter CEE plug CEE plug CEE recessed plug CEE surface phase inverter CEE test plug CEE type connector CEE type coupling device CEE type plug CEE wall surface phase inverter CEE wall-mounted device plug CEEform connector CEEform coupling device CEEform plug CEEnorm connector CEEnorm coupling device Cekon connector Cekon coupling device Cekon device plug Container plug ICEE connector ICEE coupling device Phase inverter Plug Power current connector Power current coupling device Three-phase power connector Three-phase power coupling device surface-mounted CEE device plug
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.



























