12,40 €
% 18,80 € (34.04% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 7-10 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810027688 P/N: PKE16M435 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric PKE16M435 Clavija aérea; PK PratiKa Tornillo; 3P+N+T; 16 A; IP44; 380 - 415 V"
Schneider Electric CEE connector, screw terminals, 16A, 3p+N+E, 380-415 V AC, IP44
Schneider Electric PKE16M435
EAN 3303432032142
Descrizione
Cette prise industrielle Pratika 3P+N+T avec connexion à vis imperdable est droite. Son courant nominal est de 16A et la tension de fonctionnement est de 400VAC. Cette prise dispose des degrés de protection IP44 et IK08, et d'une résistance au feu de 850°C. La couleur de la prise est gris clair (RAL 7035) avec une identification facile de la tension de fonctionnement en rouge. Ses entrées sont adaptées aux câbles flexibles ou rigides. La position d'horloge du contact est 6h.
Documenti e download
Attributi del prodotto
| IEC-Stromstärke | 16A |
|---|---|
| Stromstärke nach UL/CSA (wenn UL-Ausführung gewünscht) | -A |
| Polzahl | 5 |
| Spannung nach EN 60309-2 | 400 V (50+60 Hz) rot |
| Uhrzeit-Stellung | 6h |
| Kennfarbe | rot |
| RAL-Nummer | 0 |
| Phasenwender | |
| Schutzart (IP) | IP44 |
| Anschlusstechnik | Schraubklemme |
| Kabeleinführung | Verschraubung |
| Steckrichtung | gerade |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Kontaktmaterial | CuZn |
| Oberflächenbehandlung Kontakte | vernickelt |
| Militärausführung |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | PKE16M435 |
|---|---|
| EAN | 3303432032142 |
| ETIM | EC000140 |
| SCIP | 661ec80b-b956-4b0a-92bb-53046f4cfb4c |
| ECLASS | eClass_10_AKE316015 |
| Peso | 0.18 kg |
| Peso (pacco) | 0.19 kg |
Designazioni
Angle plug CEE angle plug CEE built-in plug CEE connecting device CEE connector CEE device plug CEE phase reverser CEE plug CEE plug CEE standard connecting device CEE standard connector CEE surface phase reverser CEE surface-mounted device plug CEE test plug CEE type connecting device CEE type connector CEE type plug CEE wall phase reverser CEE wall-mounted device plug CEEform connecting device CEEform connector CEEform plug Cekon connecting device Cekon connector Cekon device plug Container plug ICEE connecting device ICEE connector Phase reverser Plug Power current connecting device Power current connector Three-phase connecting device Three-phase connector
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.




























