128,55 €
% 214,80 € (40.15% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 4-6 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810010647 P/N: BLRCS250A300B40 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric BLRCS250A300B40 EasyCan Capacitor - 25/30 kvar - 400 V - 50/60Hz"
Schneider Electric Standard Capacitor, EasyLogic PFC SD, 25/30kvar, 400V, 50/60Hz
Schneider Electric BLRCS250A300B40
EAN 3606485256221
Descrizione
EasyLogic PFC capacitors are designed for use in lightly polluted networks with filter circuit reactors. These capacitors are used for standard operating conditions when no significant non-linear loads are present. These capacitors are the right choice to maximize savings in a stable electrical system. This capacitor provides a rated output of 25 kVar at 400V AC, 50 Hz. Mounting is ensured by a ClampTite clamp. This component complies with IEC 60831-1 and IEC 60831-2 standards. The weight of the product in the casing is 2.3 kg.
Documenti e download
Attributi del prodotto
| Kapazität | 165.9µF |
|---|---|
| Kapazität 2 | 0µF |
| Nennspannung | 380V |
| Ausführung | sonstige |
| Mit Steckklemme | |
| Durchmesser | 90mm |
| Länge | 308mm |
| Breite | -mm |
| Tiefe | -mm |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | BLRCS250A300B40 |
|---|---|
| EAN | 3606485256221 |
| ETIM | EC001516 |
| ECLASS | eClass_10_ACN774010 |
| Peso | 2.22 kg |
| Peso (pacco) | 2.22 kg |
Designazioni
Capacitor Capacitor container Compensation EasyCan Power factor correction Reactive power component
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.




















