798,37 €
% 1.113,84 € (28.32% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 2-3 Settimane
Art. No: WST8810009315 P/N: A9Z35480 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric A9Z35480 Acti9 iID - RCCB - 4P - 80A - 300mA s - type A-SI"
Schneider Electric Residual Current Circuit Breaker iID, 4P, 80A, 300mA, Type A, SI
Schneider Electric A9Z35480
EAN 3606480442810
Descrizione
The Acti 9 iID residual current circuit breaker. 4-pole, rated current 80A, Type A, SI, Rated residual current 300mA, operating voltage (Ue) 400-415V AC, insulation voltage (Ui) 400V. Type SI prevents unintended trippings in systems that require high availability. Technology of the trip unit- thermomagnetic. Additional auxiliary modules that can be ordered (optional)- display of switching position, fault tripping, working current release, under voltage trip, over voltage trip. Color RAL 9003. The ID Residual Current Circuit Breaker meets the following standards- IEC/EN 61008-1. Furthermore, this series is VDE certified!.
Documenti e download
Attributi del prodotto
| Polzahl | 4 |
|---|---|
| Bemessungsspannung | 400V |
| Bemessungsstrom | 80A |
| Bemessungsfehlerstrom | 0.3A |
| Bemessungsisolationsspannung Ui | 500V |
| Bemessungsstoßspannungsfestigkeit Uimp | 6kV |
| Verlustleistung | 5.6W |
| Montageart | DIN-Schiene |
| Fehlerstrom-Typ | A |
| Selektiver-Typ | 1 |
| Kurzzeitverzögerter Typ | 1 |
| Kurzschlussfestigkeit (Icw) | -kA |
| Stoßstromfestigkeit | 3kA |
| Spannungsart | AC |
| Mit Verriegelungsvorrichtung | 1 |
| Frequenz | 50/60 Hz |
| Zusatzeinrichtungen möglich | 1 |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Breite in Teilungseinheiten | 4 |
| Einbautiefe | 44mm |
| Umgebungstemperatur während des Betriebs | -25°C |
| Verschmutzungsgrad | 3 |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt mehrdrähtig | 1mm² |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt eindrähtig | 1mm² |
| RAL-Nummer (ähnlich) | |
| Explosionsgeschützt |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | A9Z35480 |
|---|---|
| EAN | 3606480442810 |
| ETIM | EC000003 |
| SCIP | b078722f-7853-4e1e-a05b-29638f57b0ab |
| ECLASS | eClass_10_AAB906014 |
| Peso | 0.37 kg |
| Peso (pacco) | 0.37 kg |
Designazioni
Fault current RCCB RCCB RCD RCD Residual current circuit breaker Residual current device Type A
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.






















































