443,54 €
% 618,80 € (28.32% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 4-6 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810009311 P/N: A9Z32463 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric A9Z32463 Acti9 iID - RCCB - 4P - 63A - 100mA - type A-SI"
Schneider Electric Residual Current Circuit Breaker iID, 4P, 63A, 100mA, Type A, SI
Schneider Electric A9Z32463
EAN 3606480442773
Descrizione
Residual current circuit breaker Acti 9 iID. 4-pole, rated current 63A, type A, SI, rated residual current 100mA, operating voltage (Ue) 400-415V AC, insulation voltage (Ui) 500V AC. The SI version prevents unintended tripping in systems where high availability is required. Technology of the tripping unit- thermomagnetic. Additionally stackable auxiliary modules (optional)- display of switching position, fault tripping, shunt trip, under-voltage trip, over-voltage trip. Color RAL 9003. The ID residual current circuit breaker meets the following standards: IEC/EN 61008-1. Moreover, this series is VDE certified!.
Documenti e download
Attributi del prodotto
| Polzahl | 4 |
|---|---|
| Bemessungsspannung | 400V |
| Bemessungsstrom | 63A |
| Bemessungsfehlerstrom | 0.1A |
| Bemessungsisolationsspannung Ui | 500V |
| Bemessungsstoßspannungsfestigkeit Uimp | 6kV |
| Verlustleistung | 3.5W |
| Montageart | DIN-Schiene |
| Fehlerstrom-Typ | A |
| Selektiver-Typ | |
| Kurzzeitverzögerter Typ | 1 |
| Kurzschlussfestigkeit (Icw) | -kA |
| Stoßstromfestigkeit | 3kA |
| Spannungsart | AC |
| Mit Verriegelungsvorrichtung | 1 |
| Frequenz | 50/60 Hz |
| Zusatzeinrichtungen möglich | 1 |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Breite in Teilungseinheiten | 4 |
| Einbautiefe | 44mm |
| Umgebungstemperatur während des Betriebs | -25°C |
| Verschmutzungsgrad | 3 |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt mehrdrähtig | 1mm² |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt eindrähtig | 1mm² |
| RAL-Nummer (ähnlich) | |
| Explosionsgeschützt |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | A9Z32463 |
|---|---|
| EAN | 3606480442773 |
| ETIM | EC000003 |
| SCIP | b078722f-7853-4e1e-a05b-29638f57b0ab |
| ECLASS | eClass_10_AAB906014 |
| Peso | 0.38 kg |
| Peso (pacco) | 0.38 kg |
Designazioni
FI switch RCCB RCCB RCD RCD Type A residual current residual current circuit breaker
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.























































